Finansowanie

Instalacja fotowoltaiczna czy pompy ciepła to bardzo opłacalna inwestycja, która zwraca się już po kilku latach. Natomiast niewątpliwie nie każdy może sobie pozwolić na nią płacąc gotówką. Z pomocą przychodzi atrakcyjne finansowanie inwestycji: płacisz tyle ile do tej pory za prąd, a po kilku latach masz już tylko czysty zysk.

Abonamenty

Zdecyduj się na jeden z abonamentów Zielonego Rysia i zacznij oszczędzać!

Rudy

10 paneli fotowoltaicznych

Zielony

12 paneli fotowoltaicznych

Żółty

14 paneli fotowoltaicznych

Niebieski

18 paneli fotowoltaicznych

Złoty

28 paneli fotowoltaicznych

Zaproś Zielonego Rysia do swojego domu

Kontakt

Dotacje

„Czyste Powietrze”

Program “Czyste Powietrze” powstał z myślą o poprawie jakości powietrza poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła w domu jednorodzinnym. Z programu mogą skorzystać również osoby, które zamontowały instalację fotowoltaiczna oraz pompę ciepła.


Kogo dotyczy program?

Właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Zakres wsparcia

Wymiana starych źródeł ciepła, które emitują szkodliwe substancje do atmosfery na nowoczesny źródła spełniające  najwyższe normy. Dofinansowanie dotyczy również prac termomodernizacyjnych jak ocieplenie budynku, zamontowanie pomp ciepła czy instalacji fotowoltaicznej.

Kwota dofinansowania

Kwota dotacji w zależności od grupy beneficjentów może znacznie się różnić. Tak jak w przypadku grupy osób, które zdecydowały się wyłącznie na zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła czy ocieplenia drzwi i okien, maksymalna kwota dotacji wynosi 10 000 złotych. Z kolei beneficjenci, którzy zdecydowali się na zakup pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną mogą ubiegać się o dofinansowanie aż do 30 000 złotych!

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych na termomodernizację domu.

Kogo dotyczy ulga?

Możesz skorzystać z ulgi, jeżeli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Jaka jest kwota odliczenia?

Do odliczenia jest nawet do 32% kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej czy pompy ciepła. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Co podlega odliczeniu?

- ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;

- ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;

- wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;

- całkowitej lub częściowej zamianie źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji. Wykaz wszystkich wydatków na materiały i usługi objętych ulgą termomodernizacyjną został dokładnie określony w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Zaproś Zielonego Rysia
do swojego domu

Zadzwoń 790 697 231
lub wypełnij formularz
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.